Anuncio

Colapsar
No hay anuncio todavía.

Sylwia Chutnik dokona?a coming outu. Pisarka zdradzi?a powód tej decyzji

Colapsar
X
 
  • Filtrar
  • Tiempo
  • Mostrar
Limpiar Todo
nuevos mensajes

  • Sylwia Chutnik dokona?a coming outu. Pisarka zdradzi?a powód tej decyzji

    Silviajpg.jpg

    Sylwia Chutnik dokona?a coming outu. Okazuje si?, ?e znana pisarka i aktywistka jest lesbijk?. - Jeste?my winni tego, ?e homofobia i transfobia si? rozprzestrzeniaj?. Outuj? si? publicznie, by was wspiera? - wyzna?a w wywiadzie.

    Sylwia Chutnik, aktywistka i pisarka, dokona?a coming outu w wywiadzie, którego udzieli?a magazynowi "Replika". Jak podkre?la, zmusi?a j? do tego obecna sytuacja w naszym kraju. - Nie planowa?am coming outu, nie mam ochoty gada? o swoim ?yciu w gazetach. Ale sytuacja w Polsce jest z?a i nie chc? by? bierna - napisa?a pisarka na Instagramie.

    Sylwia Chutnik dokona?a coming outu

    - Powiedzia?am sama do siebie: 'Ej, ale na co ty jeszcze czekasz? A? obozy zaczn? nam urz?dza??'. Jeste?my najbardziej homofobicznym krajem Unii Europejskiej, co jeszcze musi si? wydarzy?? Jakie jeszcze granice maj? by? przekroczone, bym si? odezwa?a? Jako doros?a osoba chc? powiedzie? dzieciakom LGBT: 'Przepraszam was, ?e tak jest. Spier*******my ten ?wiat. Jeste?my winni tego, ?e homofobia i transfobia si? rozprzestrzeniaj?. Outuj? si? publicznie, by was wspiera?' - wyzna?a w wywiadzie, którego udzieli?a magazynowi "Repilka".

    Chutnik powiedzia?a tak?e, ?e niedawno rozmawia?a o swojej orientacji seksualnej z synem. Okazuje si?, ?e 16-latek dobrze przyj?? t? informacj?.

    Sylwia Chutnik - kto to?

    Sylwia Chutnik jest absolwentk? gender studies na Uniwersytecie Warszawskim. 27 listopada 2018 roku obroni?a doktorat w Zak?adzie Historii Kultury Instytutu Kultury Polskiej UW. Jest autork? wielu ksi??ek. To m.in. "Kieszonkowy atlas kobiet", "W krainie czarów", "Cwaniary". Warto wspomnie?, ?e zosta?a laureatk? Paszportu Polityki w kategorii Literatura za rok 2008.

    Zobacz wideo

    https://kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,107881,26153413,sylwia-chutnik-dokonala-coming-outu-pisarka-zdradzila-powod.html?fbclid=IwAR0gDNT52GFM85GoO6JKuK6qYHd90O XKbjtt663VnU2LSAPcff0ffMYvLeI

    Texto de
    Oscar Blackmount?:

    No planeaba salir del armario, no tengo ganas de hablar en los periódicos sobre mi vida, pero la situación actual en mi país me obligó a hacerlo. Me dije a mi misma: que estas esperando? que alisten para nosotros los campos de concentración? somos el país más homofóbico de la union europea. que mas tiene que pasar? que mas límites se tienen que cruzar para que yo hable? como adulta quiero decirles a los niños lgbt: lo siento, yo tambien fui culpable de dejar que la lgbtfobia se siguiera extendiendo. Salgo en publico para apoyarte". Escritora polaca Sylwia Chutnik sale del armario como lesbiana
    Editado por última vez por José Benito; https://www.amicsgais.org/forums/member/3-josé-benito en 23 de July, , 18:15:15.
Trabajando...
X